FORUM EZOTERYCZNE  - WRÓŻBY  Z KART  TAROTA

FORUM EZOTERYCZNE - WRÓŻBY TAROTA - przyszłość - WRÓŻBY TAROTA - uczucia - WRÓŻBY TAROTA - finanse - WRÓŻBY TAROTA ...

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-11-05 23:57:43

Mikesz

Administrator - wróżbita

Nasza mała tarotowa szkółka - wybór talii ...

W tym wątku będziemy wzajemnie przekazywać swoje doświadczenia w zakresie Kart Tarota, wróżb, rozkładów i wszelkich  porad i nauki  ... itp ... od samego początku ...

Administrator

#2 2013-11-06 00:13:35

Mikesz

Administrator - wróżbita

Re: Nasza mała tarotowa szkółka - wybór talii ...

Jeżeli chcemy wziąć się na poważnie do wróżenia z Kart Tarota podstawą jest odpowiedni wybór Talii dla danej osoby.
I to wcale nie jest takie łatwe ...Jest mnóstwo przeróżnych talii na rynku, ale niestety tylko w internecie, dlatego nie jesteśmy wziąć je do ręki, pooglądać i przymierzyć się do nich, zastanowić ...
Zazwyczaj wybieramy z internetu, gdzie są przedstawione wizualnie tylko 3 - 5 Kart ...
Przychodzą pocztą, a my możemy być rozczarowani bo .... albo za mały rozmiar, albo za duży ... ( Karty Tarota mają różne rozmiary ) no i te obrazki jakieś inne niż w internecie ....
Poza tym nazewnictwo na Kartach - może nam nic nie mówić, bo pismo może być np. w języku łacińskim czy  angielskim ...
Więc, podstawa to -  właściwy wybór Kart - co do rozmiaru, nazewnictwa ( jest wiele Kart w języku polskim ), kolorystki , przedstawionych obrazów ...
Karty muszą się nam podobać, musimy czuć, że je polubimy ( i wzajemnie ), że będziemy stanowić jedność i współdziałać razem ...
To tak jak odpowiednie narzędzie w rękach dla fachowca ...
Jeżeli Karty nam się nie podobają, nie czujemy ich, boimy się ich i nie pasują nam ... itp ... trzeba  po prostu zmienić talię.

c.d. n ...

#3 2013-11-06 08:54:01

MaYa87

Królowa  Forum

http://sekrety-kart.blogspot.com/ taką stronkę znalazłam, może się przyda komuś...

A gdyby tak...

#4 2013-11-06 10:30:15

Mikesz

Administrator - wróżbita

C. d ... Karty -

Karty Tarota ( talie ) są przeróżne.
Widziałem nawet Karty - erotyczne czy ... gejowskie ( ! ) , ale to już jest sprawa raczej niepoważna...
Wydawcy robią wszystko, aby zachęcić klientów do kupna.
Talia Tarota składa się z 78 Kart :
- 22 Karty to Arkana Wielkie ( 0 - 21 lub 1 - 22 )
- 14 Kart - Arkana Małe - Kielichy ( Puchary ) - odpowiadają na uczucia, emocje, miłość, związki uczuciowe ...
- 14 Kart - Arkana Małe - Buławy ( Pałki, Kije )- odpowiadają za działanie, inicjatywę ,zmaganie się,  także sex ...
- 14 Kart - Arkana Małe - Denary ( Monety, Pentakle ) - odpowiadają za sprawy materialne, finansowe, pracę zawodową ...
- 14 Kart - Arkana Małe - Miecze - odpowiadają na intelekt, walkę, ryzyko , niebezpieczeństwa ...

Najważniejsze i podstawa wróżby  to -  Arkana Wielkie - opis i  znaczenie w dziale - " Znaczenia Kart Tarota ".
Arkana Male - opis i znaczenie także w/w dziale.

#5 2013-11-06 11:23:09

Gość 2

Gość

Tajemna wiedza prognozowania przyszłości stała się tak popularna i tak powszechna, że sięgają po nią coraz to młodsi. Teraz wróżyć może każdy, kto kupił talię przez internet zachwycając się perspektywą niezmierzonych możliwości jaką daje "jasnowidztwo"...

Opanowanie podstawego znaczenia kart jest zaledwie preludium. Jedna karta ma niezmierzoną ilość interpretacji, odkrywanych często na drodze własnych poszukiwań, obserwacji i doświadczenia. By pojąć je w pełni, potrzeba wielu, wielu lat praktyki, otwartego umysłu, nieograniczonego własymi przekonaniami...

Tarot to narzędzie w rękach Rzemieślnika (oby Artysty!). Skarbnica wiedzy o nas samych i otaczającej nas rzeczywistości. Nóż sam w sobie nie rani, tylko ten kto nim włada...Dlatego tak ważny najpierw jest Człowiek - a dopiero potem Sztuka. Bowiem każda "praca" z ludźmi to odpowiedzialność za drugiego człowieka. Umiejętność empatii i zrozumienia. Po wróżbę przychodzą różni ludzie. I zadają różne pytania. Bardzo często głównym aspektem rozważań są związki i pytania o miłość. I całkiem zrozumiałe - wszak Miłość w życiu jest najważniejsza...
    Przychodzą pełni obaw i zaniepokojeni czy wciąż są kochani,  badź z nadzieją w sercu, że wkrótce w ich życiu pojawi się wyjątkowy ktoś...Każdy z nich jest indywidualny, ma inny bagaż doświadczeń, swoje przekonania, raz jest nieokrzesanym dwudziestolatkiem pełnym wigoru i zmiennych nastrojów, innym razem dojrzałą matka trojga dzieci, a jeszcze innym - nieszczęśliwą, samotną kobietą. Pochodzą z róznych sfer społecznych i mają różne poglądy i zapatrywania.  Ale każdego z nich łączy jedno - zwracają się o POMOC. (rzadko o naszą subiektywną prawdę). Pocieszenie, radę, wskazówkę, nadzieję...I teraz w rękach wróżki/wróżbity/tarocistki/tarocisty leży "los" tego człowieka.
    Tarot to nie WYROCZNIA - niczym mantra permamentnie powtarzana wszędzie. A mimo to, jak niewielu z nas naprawdę to rozumie...Jak często zdarza się, że wracają rozczarowani i źli - bo "wróżba się nie sprawdziła", albo odchodzą załamani, że czeka ich tylko sama trwoga...

ODPOWIEDZIALNOŚĆ to pierwsza karta Tarota. Moja autorska. W każdej talii i w żadnej z nich. Jak wygląda i co oznacza ? - niech uczy własne doświadczenie, mądrość wewnętrzna i rozwój osobisty. Praca nad sobą i przede wszystkim POKORA...

Kłaniam się...

#6 2013-11-06 13:05:02

MaYa87

Królowa  Forum

Cogito,
W tym co piszesz masz rację, zresztą ty w tym momencie stoisz po eksperckiej stronie, jednak myślę, że od czegoś trzeba zacząć.
Czas pokazuje nam kto zostaje Rzemieślnikiem, a dla kogo był to przelotny romans. Ciekawość, czy chęć poznania może być (oczywiście wg mnie- laika) tym pierwszym krokiem do wiedzy, a i tak w przyszłości zostanie zweryfikowane kto ma predyspozycje.

A gdyby tak...

#7 2013-11-06 14:51:54

Gość 2

Gość

Nie jestem ekspertem od Tarota, Mayu : )

#8 2013-11-06 22:27:11

MaYa87

Królowa  Forum

Porównując naszą wiedzę na ten temat- tak

A gdyby tak...

#9 2013-11-12 14:36:38

Mikesz

Administrator - wróżbita

C. d.  - wybór talii ( Kart ) :

Tarot to na ogół barwne talie Kart, pełne szczegółów, symboli, postaci w bogatych strojach i scenek rodzajowych.
Budzą różne emocje ...np. Miecze kojarzą się w pierwszej chwili z bólem, ostrym cięciem i zimnem stali ...
Ale tym mieczem możesz się przecież obronić, przedrzeć się przez chaszcze ( kłopoty ) i upolować jedzenie.
Karty zawsze są wieloznaczne.

Niektóre talie przedstawiają drapieżne rysunki, miecze są cienkie i ostre , a  ludzie mają  dłonie o długich i cienkich palcach, przypominających szpony ....
Takie talie wywołują niepokój , a dana wróżka częściej widzi złą stronę wydarzeń, niż dobrą.
Należy unikać takich talii, bo talia Tarota - nie może straszyć.

Wróżka wybiera sobie  ( i należy to robić ) talię do swojego temperamentu i charakteru .
Trzeba kierować się pierwszym odczuciem.

EQ

#10 2013-11-12 19:44:08

Ina

Królowa  Forum

ale czy zaczynać AW czy Małymi też jak najlepiej ? ja jakoś nie czuje MA co mam zrobić?

#11 2013-11-12 22:49:58

Mikesz

Administrator - wróżbita

Zacznij od A. W , a potem powoli włączaj A.M i to nie wszystkie naraz, ale np. tylko Puchary ( Kielichy ).
I wróż z  A.W + Kielichy ( razem 36 Kart ).
Poza tym musisz się już zdecydować czy wróżysz tylko w poz. prostych, czy także w poz. odwróconych.
Są osoby wróżące, które wróżą z powodzeniem tylko z A.W - ale wtedy trzeba stosować także poz. odwrócone, czyli 44 interpretacji Kart ( 2 X 22 ).
Sama musisz opracować swój styl i model wróżenia i umówienia się z Kartami - jak wróżysz.

#12 2013-11-13 20:43:54

Gość 4

Gość

14 Kart - Arkana Małe - Buławy ( Pałki, Kije )- odpowiadają za działanie, inicjatywę ,zmaganie się,  także sex ...

zaskoczyło mnie, że karty nawet określają i pokazują w kwestii seksu

Mam pytanie czy:
AW to określenie Arkany Wielkie
a AM to Arkany Małe
p.p. - to pozycja prosta karty
p.o. - to pozycja odwrócona karty

#13 2013-11-13 20:55:55

krolowa.mieczy

Anioł Forum

Iwona napisał:

14 Kart - Arkana Małe - Buławy ( Pałki, Kije )- odpowiadają za działanie, inicjatywę ,zmaganie się,  także sex ...

zaskoczyło mnie, że karty nawet określają i pokazują w kwestii seksu

Mam pytanie czy:
AW to określenie Arkany Wielkie
a AM to Arkany Małe
p.p. - to pozycja prosta karty
p.o. - to pozycja odwrócona karty

Dokładnie tak jest jak napisałaś.

Każda karta tarota mówi o seksie też. Nie tylko kije.
Mówi o odcieniach seksu, pozycjach, co dla kogo jest ważniejsze, jak wygląda ten seks lub go może brak, mówi o zahamowaniach seksualnych, wybujałym temperamencie itd.
Tak samo jest z resztą sfer życia. Karty mają wielopoziomowe znaczenie i stąd mnogość znaczeń. Ale zawsze w zgodzie z podstawowymi znaczeniami (czy to proste czy odwrócone).

#14 2013-11-13 21:07:50

Gość 4

Gość

Dziękuje Królowo Magdo.

No nie wiedziałam, że temat sexu w kartach jest taki otwarty i szczegółowy.
Hm, ani nie pytam co by u mnie ukazały , chociaż, ale to by nie było pytanie na forum tylko na priv

#15 2013-11-13 21:29:05

Mikesz

Administrator - wróżbita

Są nawet specjalne Karty Tarota -erotyczne ...
Z tym, że One raczej nie mają nic wspólnego z poważnym Tarotem ...

#16 2013-11-13 21:34:35

Ina

Królowa  Forum

a jakie karty mówię o za hamowaniach  seksualnych a jakie np., o braku seksu?

#17 2013-11-13 21:40:06

Mikesz

Administrator - wróżbita

A to różnie ... w zależności od pytania i czy stosujemy Karty odwrócone, czy też nie ...
Jest wiele takich Kart ...

#18 2013-11-13 21:43:34

krolowa.mieczy

Anioł Forum

Ina napisał:

a jakie karty mówię o za hamowaniach  seksualnych a jakie np., o braku seksu?

Zahamowania seksualne najczęściej siedzą w głowie a więc miecze (podłoże jest różne tak jak różne jest znaczenie każdej z kart mieczy). Wisielec mówi o impotencji lub braku ochoty u mężczyzny. Eremita o braku seksu na własne życzenie. Koło o przypadkowych partnerach seksualnych.
itd.

#19 2013-11-13 21:45:59

krolowa.mieczy

Anioł Forum

Equinoxe - Mikesz napisał:

Są nawet specjalne Karty Tarota -erotyczne ...
Z tym, że One raczej nie mają nic wspólnego z poważnym Tarotem ...

I tu mam inne zdanie. Tarot Seksualnej Magii opowiada bardzo czytelnie o seksie. Oczywiście nie wzięłabym tej talii do wróżenia np. na pracę, ale na seks jak najbardziej.
Dekameron jest ostrzejszy niż wyzej wspomniana talia, Casanova mi nie leży, ale też można używać do wróżenia na seks i uczucia.

#20 2013-11-13 21:52:43

Mikesz

Administrator - wróżbita

Tak. Karty erotyczne - służą do odpowiadania tylko na pytania w sprawach seksu - to miałem na myśli.

#21 2013-11-13 21:58:48

MaYa87

Królowa  Forum

O czym mogą powiedzieć takie "karty na seks"?

A gdyby tak...

#22 2013-11-13 22:04:14

Mikesz

Administrator - wróżbita

Np. jakie możesz mieć - ukryte - nieuświadomione  tendencje erotyczne  lub ew. Twój partner ...
Jaka pozycja będzie Wam najbardziej najodpowiedniejsza ... itp ... szczególiki ... ale tak jak napisałem - to bardziej w formie zabawy ...
Rzadko zadaje się naprawdę poważne pytania w tym temacie ...

#23 2013-11-13 22:11:41

MaYa87

Królowa  Forum

zaciekawiłeś mnie

A gdyby tak...

#24 2013-11-13 22:15:33

krolowa.mieczy

Anioł Forum

Tak, i ludzie rzadko pytają o takie sprawy. Uważają ten temat za wstydliwy.
A jak już przez przypadek wyjdzie mi coś w kartach na relację, ze się w łóżku nie układa, to wolą uciąć temat i nie drążyć.

#25 2013-11-13 22:18:37

MaYa87

Królowa  Forum

Ale to jest cholernie ciekawe... przecież mając wiedzę co tak naprawdę sprawia nam przyjemność możemy naprawić niejeden związek...

A gdyby tak...

#26 2013-11-13 22:19:26

Gość 2

Gość

Bo intymność seksualna jest prywatną sprawą. Na pewno nie przeznaczona uszom ewentualnej wróżki...

Ostatnio edytowany przez Cogito (2013-11-13 22:22:43)

#27 2013-11-13 22:23:05

MaYa87

Królowa  Forum

Pewnie tak, ale wydaje mi się czasem można posłuchać...

A gdyby tak...

#28 2013-11-13 22:23:34

Gość 2

Gość

Mayu - ale czy trzeba pytać kart, by dowiedzieć się co sprawia przyjemność partnerowi ? : )

#29 2013-11-13 22:26:42

MaYa87

Królowa  Forum

Wiesz, ja zauważyłam, że w wielu związkach ludzie nie potrafią ze sobą na ten temat rozmawiać.

A gdyby tak...

#30 2013-11-13 22:32:20

Gość 2

Gość

Zgodzę się. Ale nawet najlepszy rozkład kart na ich problemy seksualne, nie rozwiąże tego problemu za nich, póki nie nauczą się ze sobą rozmawiać...

Stopka forum

RSS